-
Free shipping €100
-
30 day return
-
Warranty 1 year
Hurry and get discounts on all Apple devices up to 20%
Sale_coupon_20
243,99 €
Talk with Gemini about anything you see
Speak freely and naturally with Gemini Live to get information in real time. Share your moments through the camera to ask for advice or ideas.
Sleek, slim, and stunning
A slimmer 7.5 mm frame with a revamped Key Island 2.0, and linear camera cluster give you more style with less bulk. It comes in Black, Grey, and Blue.
Triple cameras to capture more details
The Galaxy A17 5Gs triple-camera array, with a 50 MP wide, 5 MP ultra-wide, and 2 MP macro lens, frames every scene with precision. Seamlessly shift from sweeping landscapes to close-ups in vibrant colour and clarity to capture lifes moments.
Performance that powers your day
With its 2.4 GHz octa-core processor, the Galaxy A17 5G delivers smooth HD streaming, responsive gaming, and seamless social sharing.
Stay current with 6x OS upgrades and security updates
Keep your device current and your info protected with 6x OS upgrades and 6 years of security support.
Protection for the real world
Splash protection from IP54 and scratch defense from Corning® Gorilla® Glass Victus® means you can focus on what matters.
Ultra-fast 5G speed in your hands
Get the 5G advantage. Galaxy A17 5G delivers ultra-fast connectivity for streaming, gaming, and sharing on the go. Enjoy smooth video calls, fluid gameplay, and rapid downloads—trusted, high-speed 5G at work.
Circle it, Find it
Simply Circle to Search. Just circle the text or object you desire and get search results effortlessly.
All new One UI
With a new intuitive look and upgraded usability, One UI 7 makes Galaxy A17 5G easy to use.
Share files in the moment
Use Quick Share feature to effortlessly send files between devices within or outside of Samsung Galaxy, including iOS and PCs.
Switch effortlessly from iOS
Switching from iOS is so easy! Thanks to Smart Switch, you can transfer your photos, videos, contacts and apps effortlessly.
| Display diagonal: | 6.7 “ |
|---|---|
| Display resolution: | 1080 x 2340 |
| Internal storage capacity: | 128 GB |
| Generatie mobiele netwerken: | 5G |
| Operating system installed: | Android 15 |
| Processor family: | Samsung Exynos |
| Product colour: | Zwart |
| Gewicht: | 0.192 kg |
| RAM capacity: | 4 GB |
| SIM card capability: | Dual SIM |
| Rear camera resolution (numeric): | 50 MP |
| Front camera resolution (numeric): | 13 MP |
| Energy efficiency class: | B |
| International Protection (IP) code: | IP54 |
| Repairability class: | C |
| Repeated free fall reliability class: | B |
| Battery endurance in cycles: | 1200 |
| Battery capacity: | 5000 mAh |
| Compatible memory cards: | MicroSD (TransFlash) |
No account yet?
Create an AccountWe gebruiken cookies om uw ervaring op onze website te verbeteren. Door onze website te gebruiken, gaat u akkoord met het gebruik van cookies.
Stel hieronder uw cookievoorkeuren in:
Essentiële cookies zorgen ervoor dat basisfuncties werken en zijn noodzakelijk voor de goede werking van de website.
Deze cookies zijn nodig om reacties op deze website te kunnen plaatsen.
Deze cookies worden gebruikt voor het beheer van de inlogfunctie op deze website.
Stripe is a payment processing platform that enables businesses to accept online payments securely and efficiently.
Service URL: stripe.com (opens in a new window)
Statistische cookies verzamelen anonieme gegevens. Deze gegevens helpen ons inzicht te krijgen in hoe bezoekers onze website gebruiken.
SourceBuster wordt door WooCommerce gebruikt voor het toewijzen van bestellingen op basis van de bron van de gebruiker.
You can find more information in our Cookie Policy and Warranty Terms.